Зробив 19 помилок – на вихід! У Казахстані кандидат у Президенти не склав іспит з мови та вибув з передвиборчих перегонів

Громадський діяч Жуматай Алієв витратив на написання твору на тему “Держава і релігія” всі відведені півтори години і зробив у ньому 19 помилок. Комісія вирішила, що він не володіє казахською достатньою мірою і тому не може претендувати на посаду глави держави.

Про це повідомляє “Новое время“.

Першим завданням на іспиті було написати твір на тему “Держава і релігія”, другим – прочитати уривок з роману “Шлях Абая” Мухтара Ауезова, а третім – зробити доповідь на вільну тему. На письмове завдання кандидат витратив, за даними комісії, “півтори години, навіть більше”.

“Кандидат використав повністю відведений на іспит час.

Усебічно обговоривши відповіді претендента, комісія дійшла висновку, що претендент не повною мірою володіє державною мовою, – сказав член лінгвістичної комісії Аділ Ахметов. – У письмовій роботі допущено грубі помилки (загалом 19) з пунктуації, стилістики. Усе це ми проаналізували і дійшли до спільної такої думки, що казахською мовою він володіє недостатньо”.

Нескладений іспит з державної мови означає, що Алієв вибуває з боротьби за пост президента і не буде допущений до дострокових виборів, які відбудуться 9 червня.

У 2015 році, коли Назарбаєв востаннє йшов на вибори президента Казахстану, іспит з казахської мови не змогли скласти шість кандидатів.

Алієву 66 років, він ішов на вибори від громадського об’єднання “Халик демографіяси”. У різні роки був депутатом мажилісу (нижньої палати) парламенту Казахстану, ректором Центральноазіатського університету, заступником завідувача відділу внутрішньої політики адміністрації президента Казахстану і заступником голови Асамблеї народу Казахстану.

Загалом документи для участі у виборах президента в ЦВК подали дев’ять претендентів. Один з них, Талгат Ергалієв, що висувався від Союзу будівельників Казахстану, взяв самовідвід. Інші сім кандидатів, зокрема виконувач обов’язків президента Касим-Жомарт Токаєв, раніше склали іспит з казахської мови.

Крім Токаєва, у виборах візьмуть участь:

– Жамбил Ахметбеков – висунувся від Комуністичної народної партії (КНПК);

– Данія Еспаєва – від партії “Ак жол”;

– Аміржан Косанов – від руху “УЛТ тагдири”;

– Толеутай Рахімбеков – від партії “Ауил”;

– Амангельди Таспіхов – від Федерації профспілок Казахстану;

– Садибек Тугел – від республіканського руху “Ұли дала қирандари”.

Джерело

Share
error: Content is protected !!