Тимошенко і Порошенко звинуватили одне одного в підкупі виборців

Партії “Батьківщина” та “Блок Петра Порошенка” взаємно звинуватили одне одного у спробах організувати кампанію з підкупу виборців на майбутніх виборах президента України, пише “Оbozrevatel“.

Претензії обидві політичні сили виклали на власних офіційних сайтах практично одночасно.

Так, у “Батьківщині” вимагають втрутитися в ситуацію Міністерство внутрішніх справ і Генеральну прокуратуру. Лідер фракції Юлія Тимошенко стверджує, що чинний президент України Петро Порошенко і його соратник Юрій Березенко нібито планують здійснити масове скуповування голосів виборців. Вартість одного голосу на користь Порошенка, за словами Тимошенко, становить 1 тис. гривень.

Також вона закликала його відомство розібратися зі збільшенням реєстру виборців на один мільйон осіб і вирішити проблему зняття захисту з бюлетенів, яка нібито призведе до їхнього масового вкидання в урни.

“Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ негайно перевірити цей реєстр і попередній. І прибрати з них всі “мертві душі” та припинити підготовку до масштабних фальсифікацій”, — сказала Тимошенко.

Зі свого боку в БПП заявили, що підкуп виборців насправді планує “Батьківщина”, яка вже навіть почала кампанію зі збору персональних даних потенційного електорату. Глава партії Артур Герасимов закликав політичних опонентів дотримуватися закону й утриматися від незаконних прийомів ведення виборчої кампанії.

“Йде багато сигналів майже з усіх областей України, що представники партії “Батьківщина”, яку очолює кандидат у президенти Юлія Тимошенко, розпочали кампанію з підкупу виборців і збору їхніх персональних даних. Хотів би нагадати, чим закінчуються для пересічних виконавців подібні ініціативи їхнього лідера: в Кілії Одеської області, зовсім нещодавно, активістка “Батьківщини” була засуджена на п’ять з половиною років ув’язнення саме за підкуп виборців під час виборів в ОТГ”, — застеріг він.
Загрозу підкупу виборців на майбутніх виборах підтвердив і голова МВС Арсен Аваков. Він сказав, що в Україні дійсно загострилася загроза фальсифікації підсумків голосування, проте запевнив, що правоохоронці зроблять все для чесності та прозорості майбутніх виборів.

“Ми бачимо, що є спроби розгорнути систему масштабного підкупу виборців. Уважно стежимо за цією ситуацією. Якщо це перейде у фазу скоєння злочину, то поліція обов’язково втрутиться”, — сказав він.

Аваков додав, що зараз вже зареєстровані дев’ять кримінальних проваджень. Зокрема вони стосуються фінансування передвиборчої кампанії не з виборчого фонду, нападів на кандидатів тощо.

Пізніше в МВС повідомили, що кількість звернень про порушення законності під час президентських перегонів в Україні різко зросла. Тільки за 3 лютого на території держави працівники Національної поліції зареєстрували 12 повідомлень.

Тим часом до виборів президента України залишилося зовсім небагато. І вже дуже скоро стане явним, хто ж з учасників політичних перегонів дійсно розраховував на те, що зможе отримати голоси українців за гроші.

джерело “Оbozrevatel“.

Share
error: Content is protected !!