Терм1нова новина! ВР прийняла історичне рішення! Тепер все змінеться

Верховна Рада розглянула проект закону (№9037) про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на отримання повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО.

Верховна Рада ухвалила вцілому зміни до Конституції щодо курсу України на членство в Європейському Союзі та НАТО.

Ініціативу підтримали 334 народних депутати за необхідних 300.

Під час голосування у парламенті був присутній ініціатор законопроекту президент Петро Порошенко. 3 вересня він запропонував Верховній Раді закріпити у Конституції прагнення України стати членом ЄС і НАТО.

Що означають зміни до Конституції щодо ЄС та НАТО
Стратегічний курс України на набуття повноправного членства у Євросоюзі та НАТО. Закон не визначає чітких дат чи кроків для вступу в ЄС та Північноатлантичний альянс. Однак він чітко прописує, що євроатлантичний курс України є незворотним. А отже – будь-які спроби політиків змінити курс України у напрямку Росії будуть трактуватися виключно як порушення Конституції України. Це унеможливить проросійський реванш.

Це історичне рішення для України і спрямоване не на окремих особистостей чи політичні партії. Ці зміни стосуються держави України, європейської ідентичності, бажання нашого народу бути самодостатнім серед європейців.

Обов’язки Президента, Кабміну і парламенту. Закон чітко прописує, що президент стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство в ЄС і НАТО. Уряд буде забезпечувати реалізацію такого курсу. А парламент повинен приймати саме ті законопроекти, які сприятимуть реалізації стратегічного курсу України на набуття членства в ЄС і НАТО.

Російські війська більше не матимуть права перебувати на військових базах України. З Конституції виключать пункт про «використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань». Мається на увазі російський флот на території Кримського півострова.

Джерело

Share
error: Content is protected !!