Навколо чорної діри в центрі Чумацького шляху можна безпечно рухатися

Як виявилося, газ навколо неї рухається зі швидкістю, яка дорівнює одній третій швидкості світла. В центрі нашої галактики таки супермасивна чорна діра.  Астрономи виявили велику газову хмару, яка рухається навколо супермасивної чорної діри просто в центрі нашої галактики. Це, як заявили в Європейській південній обсерваторії (ESO), стало «гучним підтвердженням» теоретичних припущень існування галактичного гіганта, відомого також як «Стрілець А».

Як пише Newsweek, чорні діри – це регіони у космосі, де гравітація настільки інтенсивна, що вона поглинає все: від матерії до світла, які наближаються надто близько. В результаті самі діри здаються повністю чорними і надзвичайно холодними. Але матерія, яка обертається навколо них, пекельно гаряча і яскрава.

Астрономи використали європейський інтерферометричний інструмент GRAVITY разом з Very Large Telescope у Чилі, щоб відстежити матерію, яка обертається навколо «Стрільця А». Спалахи у інфрачервоному спектрі вказали вченим на те, що газ обертається навколо горизонту подій чорної діри.

Інфрачервоні сигнали накреслили дуже стабільну орбіту обертальної маси. І це дало вченим найкраще на сьогодні зображення того, як матерія рухається так близько біля чорної діри. Коли газ з орбіти переміщується бодай трохи ближче, діра поглинає його. Читайте також Знайдено найнебезпечнішу чорну діру у Всесвіті Однак, сама орбіта – безпечний район. Рух по ній може бути безпечним, якщо він буде достатньо швидким. «Спостерігати за тим, як матерія обертається навколо масивної чорної діри зі швидкістю близько 30% від швидкості світла – це щось вражаюче», — сказав вчений Інституту міжзоряної фізики Макса Планка Олівер Пфуль.

Джерело

Share
error: Content is protected !!