На «виборчих» дільницях окупованого Донбасу дешево продають хліб та олію — СБУ

На дільницях для голосування за ватажків та «депутатів» самопроголошених республік на окупованому Донбасі дешево продають хліб, овочі та олію. Про це повідомила Служба безпеки України.
«Масово відбуваються містифікації, заради телевізійної картинки про «черги бажаючих проголосувати». На дільницях організували пункти з продажу дешевшого, ніж завжди хліба, але не більше 2 буханки в руки, овочів, олії», — повідомили в Службі безпеки. На дільницях в окупованому Луганську товари продають на 30% дешевше, ніж на ринку, зазначає «Радіо Свобода». Наприклад, вартість яєць на дільниці 35 рублів (15 гривень), на ринку — 50 рублів (21 гривня).

Деяким працівникам бюджетної сфери визначили чіткий час для голосування, зокрема працівниці університету сказали прийти з 8 до 9 ранку. «Я прийшла, всіх повикреслювала, кинула в бокс і пішла», — сказала вона.

Зі слів очевидців «Радіо Свобода» зазначає, що бойовики на переході з окупованої території у Станиці Луганській запитують у людей, чому вони не на «виборчих» дільницях. Їм погрожують, якщо, мовляв, не повернетеся на окуповану територію 11 листопада й не проголосуєте, то «все буде погано». У СБУ зазначають, що Кремль «поставив завдання» до 12 години повідомити про явку не менше 50% «виборців».

Також СБУ опублікувала фото бланку для голосування за ватажка самопроголошеної «ДНР», на якому написали: «Мій вибір — Чак Норіс». О 7 ранку 11 листопада на окупованому Донбасі відкрилися дільниці для голосування за ватажків та «депутатів» самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Сторона України в Тристоронній контактній групі назвала ще не оголошені результати «виборів» на окупованому Донбасі юридично нікчемними. Президент України Петро Порошенко закликав громадян, які проживають на окупованих територіях самоназваних Донецької та Луганської республік не брати участі у голосування 11 листопада.

11 листопада на окупованому Донбасі почалися «вибори» ватажків та «депутатів». На посаду ватажка «ДНР» претендує п’ятеро кандидатів: нині виконувач обов’язків глави «ДНР» Денис Пушилін, суддя Олена Шишкіна, житель окупованої Донецької області Роман Храменков, колишній «заступник міністра освіти республіки» Володимир Медведєв і керівник музею ветеранів Афганістану Роман Євстифєєв. На посади «депутатів» претендують представники руху «Донецька республіка» та «Вільний Донбас». На посаду ватажка самоназваної «ЛНР» претендують четверо кандидатів: нині виконувач обов’язків глави «ЛНР» Леонід Пасічник, голова Союзу працівників освіти Олег Коваль, голова територіального відділення руху «Луганський економічний союз» Людмила Руснак та голова профспілки працівників залізничного транспорту «ЛНР» Наталія Сергун. На посади «депутатів» претендують представники руху «Мир Луганщині» та «Луганський економічний союз».

джерело

Share
error: Content is protected !!