Гордон на телеканалі «Россия 1»: Я б назвав Путіна одним словом: зл0чuнець

4 лютого журналіст, засновник інтернет-видання «ГОРДОН» Дмитро Гордон за допомогою скайпу взяв участь у програмі «60 минут» на телеканалі «Россия 1». В ефірі обговорювали майбутні президентські вибори в Україні, а також виступ міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на з’їзді партії «Народний фронт», під час якого він назвав Росію агресором, а президента РФ Володимира Путіна – х…йлом. Ведучі Ольга Скабєєва та Євген Попов запитали у Гордона, як, на його думку, розвиватимуться відносини між країнами після виборів і які кандидати готові до діалогу з РФ.

Гордон зазначив, що наступному президентові України, безумовно, доведеться вести переговори з Росією, але обрання пропутінського кандидата неможливе. Росія повинна забрати своїх військових із Криму і Донбасу, покаятися перед Україною і відшкодувати матеріальні збитки, якщо агресія триватиме – керівництву РФ настане кінець, наголосив журналіст. Видання «ГОРДОН» наводить повний текст розмови ведучих із Гордоном у студії російського телеканала.

Дмитро Гордон: Я уважно слухав вашу дискусію. Ви говорили про ключі від миру. Ключі від миру лежать в одному місці: у Кремлі. У кишені в однієї людини. Її прізвище – Путін. Звати Володимир Володимирович.

Ольга Скабєєва: Приїжджайте, забирайте.

Дмитро Гордон: Якщо Володимир Володимирович Путін зволить дати наказ піти російським військам із Криму і з Донбасу, покаятися державі Росія перед Україною за завдані страждання і смерті понад 10 тисяч осіб, відшкодувати збитки економіці, ми будемо найкращими друзями. Я в цьому впевнений.

Ольга Скабєєва: Дмитре, давайте по суті. Володимир Володимирович Путін, у якого ключі, не зволить. Ви прекрасно це розумієте. Ніхто з Криму не піде, на Донбас ніхто не заходив. Рухаймося далі. Маємо те, що маємо. Що робити?

Дмитро Гордон: Далі рух дуже простий. Якщо ви не покинете територію України (я маю на увазі керівництво Росії), буде кінець керівництву Росії. Ви не зможете жити в цьому світі як держава-агресор.

Сьогодні я слухав виступ одного з керівників «Роскосмосу», [Юрія] Коптєва. Він дуже чітко сказав, не криючись, на каналі «Россия 24»: «Друзі, через санкції в нас уже не вистачає запчастин, приладів, ми не можемо добиватися таких самих успіхів у космосі, як раніше».

Євген Попов: Узагалі-то сьогодні [глава «Роскосмосу» Дмитро] Рогозін доповідав Путіну. Загалом усе досить прийнятно (прошу вибачення, що поправив, але це дійсно так): у нас цього року космічних запусків [буде] удвічі більше, ніж минулого.

Ольга Скабєєва: Але там є нюанси.

Євген Попов: Нюанси – так, із пролитими туалетами тощо (але не нашими!) на МКС. Однак ми залишаємося космічною державою.

Дмитро Гордон: Ви технологічно відстали. І ви повинні розуміти, що без взаємодії із Заходом Росії кінець. Але якщо ви не підете з України і не залишите Україну в спокої, взаємодії із Заходом не буде. Я говорю зараз дуже важливі, прописні істини.

Тепер – що стосується кандидатів у президенти. Ми бачимо справжній розквіт демократії в Україні. На відміну від Росії, де відомо завжди, хто буде президентом, у нас сьогодні, за два місяці до виборів, не знає ніхто, хто стане президентом: ні кандидати, ні люди [які прийдуть голосувати].

Ольга Скабєєва: Найпарадоксальніше – що у вас люди навіть не знають імен та прізвищ цих кандидатів, так їх багато. Я вже не кажу про програми цих кандидатів. Чи знають і чи написали кандидати собі програми – теж велике питання.

Дмитро Гордон: Я згоден із вами.

Буде, напевно, осіб 50, кому дадуть обиратися. І там є кілька груп. Перша група – малочисельна. Це ті, хто йдуть перемагати: [Володимир] Зеленський, [Юлія] Тимошенко, [Петро] Порошенко, [Анатолій] Гриценко, [Ігор] Смешко. Є кілька людей, які йдуть набрати гарний рейтинг перед парламентськими виборами: це проросійський кандидат [Юрій] Бойко і [Олег] Ляшко. Є ті, які хочуть засвітитися перед парламентськими виборами, щось собі виторгувати, і є люди, які є технічними кандидатами. [Останні йдуть на вибори, щоб] дати представників у територіальні [виборчі] комісії. Ось весь нехитрий розклад.

Ольга Скабєєва: Ось і вся демократія, хотіли ви сказати.

Дмитро Гордон: Так, це демократія. Сьогодні ні я, ні хтось інший, включно із президентом Порошенком і Юлією Тимошенко, не скаже вам, хто буде президентом України. Це демократія – боротьба попереду.

Євген Попов: Демократія демократією, але треба домовлятися [Україні з Росією] про щось. У вас є вимога: ключ звідкись вийми та поклади. Однак дійсно потрібні переговори, потрібна розумна розмова. Із тих, хто йде, не особливо видно людей, які були б до цієї розмови готові. Є окремі кандидати, але вони, здається, не дуже прохідні. Якщо збережеться цей статус-кво, усе застопориться, ні вам, ні нам, як ви вважаєте, не буде добре наступної п’ятирічки. Або ви все-таки бачите серед кандидатів, яких можна вважати прохідними, тих, хто піде на розмову – із «ЛНР/ДНР», із Москвою. Із ким завгодно.

Дмитро Гордон: Євгене, я абсолютно впевнений, що людина, яка стане президентом, піде на розмову [з Росією]. На розмову йти треба. Єдине, чого не треба, – здавати інтереси України. Але якщо людина, яка стане президентом, спробує здати хоч трохи інтереси України, її винесуть.

Сьогодні у нас перемога путінського кандидата неможлива в принципі, але вже ціла група людей заявила про те, що вони готові розмовляти з Путіним сам на сам. Той самий Зеленський це сказав, той самий Смешко це сказав, ще кілька людей… Ця розмова неминуче буде, але вона має бути на рівних і про те, щоб Росія забиралася геть із території України.

Євген Попов: Зеленський на рівних… Це смішно, звичайно.

Ольга Скабєєва: Зеленському вже прилетіло за те, що він вирішив поговорити з Путіним, хоча ніякий Путін із ним, звичайно, говорити поки що не планує. Зеленського вже назвали кремлівським агентом.

Євген Попов: Спасибі!

Ольга Скабєєва: Дмитре, спасибі вам величезне!

Не будемо у вас питати, чи не виникає у вас почуття незручності за те, що ваш міністр внутрішніх справ [Арсен Аваков] така ось людина…

Дмитро Гордон: А це, до речі, цікаве запитання.

Ольга Скабєєва: І?

Євген Попов: Відповідайте тоді.

Дмитро Гордон: Як людина інтелігентна вважаю, що на такому високому рівні говорити на адресу будь-якого керівника країни такі слова неприпустимо. Це моя думка.

Ольга Скабєєва: От і слава богу!

Дмитро Гордон: Але я б назвав Путіна одним словом: злочинець.

Євген Попов: Це ваше право.

Ольга Скабєєва: Який ви сміливий, Дмитре Гордон.

Євген Попов: Це популярно, хайпово і таке інше.

Share
error: Content is protected !!